به گزارش اقتصاد بازار، با حضور مهندس رخشانی مهر، معاونت هماهنگی توزیع، مهندس حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و مهندس متولی زاده، مدیر عامل شرکت توانیر و تمام صنعت آب و برق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
این نشست با هدف اقدامات عملی اصلاح الگوی مصرف در دستگاههای اجرایی، ایجاد فرهنگ بهینه مصرف و آمادگی برای مدیریت اضطراری بار و افزایش تاب آوری شبکه در مقابل سایر مصارف صورت گرفت.
در این جلسه، مهندس رخشانی مهر به اقدامات جاری در حوزه مدیریت مصرف اشاره کرد و گفت: در ابتدا مولفه های مصرف، محاسبه رشد و مدیریت موضوع مورد شناخت قرار می گیرد.
وی افزایش تعداد دیماند همکاری و عقد تفاهم نامه، اقدام فوری به منظور نصب کنتورهای هوشمند در بخش کشاورزی، تشکیل کمیته های استانی بمتظور شناسایی رمز ارزها با محوریت وزارت اطلاعات و استانداری، قطع تعرفه های معاف از پرداخت به شرط عدم همکاری را از جمله اقدامات جاری در بخش مدیریت مطرح نمود.
وی کنترل بار سرمایشی ادارات، تعیین ناظران برای بازرسی از اقدامات شرکت های برق، استفاده از ظرفیت بسیج در مدیریت مصرف بار ادارات واماکن نظامی، مدیریت مشترکین پرمصرف، استفاده از تجمیع کننده ها با روش های نوین، تعدیل روشنایی معابر و خازن گذاری و مدیریت ولتاژ را از وظایف مدیریت استانی به منظور مشارکت بهتر در مدیریت بار عنوان کرد .
در این نشست نیز مهندس حمید رضا پیرپیران به 3 نکته مهم اشاره کرد و گفت: جلسه انسجام بخشی حوزه برق با حضور مدیرعامل برق منطقه ای و مدیر عامل توزیع برق استان و شهرستان در برق منطقه ای برگزار شد و اقدامات مناسبی در حوزه های مختلف توسط همکاران در هفته گذشته انجام گرفت.
وی اظهار کرد: 3 کمیته اصلی تعیین و به صورت روزانه مسائل  را رصد می نمایند  و کمیته مادر با حضور مدیرعامل برق منطقه ای و مدیران عامل توزیع برق استان و شهرستان  به صورت هفتگی تشکیل جلسه می دهند.
وی گفت: در روزهای آینده نشستی دربرق منطقه ای با حضور استاندار و مدیران کل دستگاههای اجرایی و به خصوص مراکز حساس صورت می گیرد تا در  خصوص مدیریت اضطراری احتمالی بار آمادگی های لازم ایجاد شود.
پیرپیران اعلام کرد: 1021 اداره در حوزه شهر اصفهان مجهز به کنتورهای فهام می باشند که 40 درصد قابلیت قطع را دارند  و برای مابقی کنتورها بر روی کلید دکل ها رله شنت نصب می شود که چنانچه با صنعت برق همکاری نکنند، مدیریت اضطراری بار برایشان ایجاد و خاموش شوند.
وی بیان کرد: مانور گروه ضربت کشف ماینرها همزمان با مانور مدیریت بار ساختمانهای اداری در حال برگزاری است و ما با توجه به نرم افزار تهیه شده توسط همکاران شرکت با تحلیل دیتا نقاط دارای ماینر را شناسایی و اقدام به جمع آوری این رمز ارزها نموده ایم  که در این مانور نیروی انتظامی، حراست، لوازم اندازه گیری و یک گروه کلید سازه حضور دارند.