به گزارش اقتصاد بازار، در مانور کاهش برق مصرفی دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان که با حضور بیش از هزار و ۱۳۳ اداره و شرکت، به صورت آنلاین و به منظور کاهش میزان برق مصرفی ادارات از ساعت ۱۱ صبح تا پایان وقت اداری به حداقل ۵۰ درصد مصرف برق نسبت به روزهای گذشته، برگزار شد، شرکت گاز استان اصفهان موفق به تامین برق مصرفی خود به صورت اضطراری گردید.

سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه به پیک تابستان ۱۴۰۰ نزدیک می‌شویم وهمچنین نظر به کاهش شدید بارندگی در پاییز و زمستان گذشته باید در مصرف برق و انرژی مدیریت لازم را داشته باشیم.

علوی، ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط شرکت گاز استان اصفهان در خصوص کاهش مصرف انرژی برق، گفت: با توجه به ارزان بودن انرژی در کشور، مصرف آن بسیار بالا بوده و به نظر می‎رسد مشکل اساسی موضوعات فرهنگی است، لذا باید در ارتباط با مباحث فرهنگی و اطلاع‌رسانی عمومی و فعالیت‌های تاثیرگذار برای تغییر رویکرد و دیدگاه مردم اقدامات گسترده انجام شود.

وی، افزود: فرهنگ صرفه جویی در تمام مصارف آب و برق و گاز باید نهادینه شود تا باعث مشکل در زندگی روزمره مردم نشود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در خصوص استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در این شرکت افزود: بطور میانگین سالانه ۱۹هزار کیلو وات ساعت برق از طریق سیستم فتووالتاییک (پنل های خورشیدی) توسط این شرکت تولید و به شبکه سراسری برق شهرستان ارسال می‌شود و همچنین دیزل ژنراتور برق این شرکت با ظرفیت اسمی ۷۰۰کیلووات بر ساعت قادر به تولید برق است.

وی، با اشاره به اینکه منحنی مصرف برق درشرکت گاز بصورت کاهشی است، غیرفعال کردن کولرهای گازی تمامی ادارات گازرسانی، استفاده از آبگرم کن های خورشیدی، اصلاح سایبان های کولرها و خاموش نمودن آنها در خارج از ساعت اداری را از دیگر اقدامات این شرکت در راستای مدیریت مصرف برق عنوان کرد.

علوی، همراهی و همکاری شرکت گاز و برق بمنظور مدیریت مصرف انرژی را، نقطه عطفی دانست که موجب ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم خواهد شد و تأکید کرد: این همراهی ها موجب خواهد شد ضمن ایجاد روابط بهتر ، قدم‌های موثرتری در خصوص ارائه خدمات داشته باشیم.