پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازار

امروز: چهارشنبه 28 مهر 1400, 13 ربیع‌الاول 1443, Wednesday 20 October 2021

پیشنهاد سردبیر

اخبار ویژه

اقتصاد بین الملل

حتی یک دلار هم قرارداد نبسته‌ایم
آیا پیشرفتی در سند جامع راهبردی ایران و چین روی داده است؟
حتی یک دلار هم قرارداد نبسته‌ایم

اقتصاد شهری

فاصله افزايشي دستمزد و خط فقر
از هر سه نفر يك نفر زير خط فقر است
فاصله افزايشي دستمزد و خط فقر

بازار

قلب تپنده بازار
راه نجات عمده صنایع مختلف استفاده از ظرفیت بورس کالاست؛
قلب تپنده بازار

گردشگری

کویرهای محروم از گردشگری هنری کویرهای محروم از گردشگری هنری
کد خبر: 17300
منتشر شده در شنبه, 27 شهریور 1400 00:48
تعداد دیدگاه: 0

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به‌اینکه هم‌اکنون ۲میلیون تن کالای دپوشده در بنادر کشور وجود دارد، از تخلیه کالاهای اساسی تا یک‌ماه و نیم آینده خبر داد.به گزارش وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور درباره آخرین وضعیت ترخیص کالا از بنادر توضیحاتی را ارائه کرد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به‌اینکه هم‌اکنون ۱۱ میلیون و ۹۹۴ هزار تن کالای اساسی از بنادر کشور حمل شده است، گفت: اولویت نخست حمل کالا از بندر امام‌خمینی است که هم‌اکنون روزانه حدود ۲۷۰۰ دستگاه کامیون به‌بندر امام تردد دارند.  

امانی با اعلام این مطلب که روزانه ۴ هزار دستگاه از کل بنادر کشور در حال تردد هستند، افزود: در بندر چابهار با توجه به‌ظرفیت کم انبار کالاهای اساسی در محوطه بعضی از کالاها دپو شده است که مقرر شده طی هفته جاری با ۶ استانی که کالاهای اساسی آنها از این بندر حمل می‌شوند، نشستی برگزار کنیم و نسبت به‌اعزام ناوگان جاده‌ای کمکی به‌بندر چابهار اقدام مناسبی‌انجام بدهیم تا هرچه سریع‌تر ۱۰۹هزار تن کالای دپو‌شده از بندر شهید‌بهشتی چابهار تخلیه شود.

مدیرعامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: هم‌اکنون روند خروجی نسبت به ‌ورودی از بنادر رشد قابل‌توجهی داشته است. بندر شهیدبهشتی چابهار از ابتدای سال نزدیک به‌۲میلیون تن جابه‌جایی کالا داشته است که ۷۰۳هزار تن کالای اساسی گندم بوده و مابقی کالاهای متفرقه بوده است. امیدوار هستیم با کارهایی که در حال انجام است و مشوق‌هایی که برای رانندگان در موضوعات لاستیک و روغن در نظر گرفته‌ایم، این روند روز‌به‌روز افزایش داشته باشد. امانی درباره ارائه آماری از کالاهای دپوشده از بنادر کشور و راه‌های انتقال آنها توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: معطلی رانندگان در بنادر کاهش چشمگیری یافته است. درباره انبارش در بندر شهیدرجایی و بندر امام‌(ره) وضعیت مناسب است اما در بندر چابهار با توجه به‌اینکه بندری تازه تاسیس است، اقدامات خوبی‌آغاز شده است.  موضوع سیلوی ۱۰۰ هزارتنی و انبارهایی که توسط بخش‌خصوصی سرمایه‌گذاری می‌شود، این اقدامات کمک می‌کند تا در سال‌های آتی در بخش جابه‌جایی کالاهای اساسی از بندر چابهار مشکلی نداشته باشیم. وی اعلام کرد: هم‌اکنون میزان کالایی که در بنادر دپو شده نزدیک به‌۲ میلیون تن است که ۴/ ۱ آن مربوط به‌بندر امام (ره) و مابقی برای سایر بنادر است. سازمان راهداری تعهد کرده است تا ظرف یک‌ماه و نیم آینده این ۲ میلیون تن کالا حمل شود. وی افزود: روزانه تقریبا ۹۲ هزار تن کالا حمل می‌شود و مقرر است تا این رقم به‌روزانه ۱۰۰ هزار تن برسد. هم‌اکنون نزدیک به‌۴هزار کامیون روزانه کالای اساسی را از بنادر امام (ره)، شهیدرجایی، چابهار، امیرآباد، نوشهر، فریدون‌کنار و بندر‌انزلی حمل می‌کنند که در تلاش هستیم تا ناوگان جاده‌ای را از ۴ هزار کامیون به‌۵ هزار کامیون در روز برای حمل کالاهای اساسی ارتقا بدهیم.

 

نوشتن دیدگاه


آخرین اخبار

تحلیل