به گزارش اقتصاد بازار به نقل از روابط عمومی توزیع برق شهرستان اصفهان، مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان به مناسبت هفته بسیج در نشستی با تقدیر از پیشکسوتان بسیجی گفت: بسیج با اخلاص در سنگرهای مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور حضور داشته و این شجره طیبه بدون هیچ چشمداشتی در تمام چالش های پیش روی کشور تمام قامت برای بهبود شرایط گام های بزرگی را برداشته است.

وی ،حضور در جمع بسیجیان پیشکسوت را یک نعمت بزرگ عنوان کرد و گفت: در تابستانی که پشت سر گذاشتیم شما عزیزان بودید که درخصوص مدیریت مصرف اقدامات موثری انجام دادید و در کاهش مصرف برق مشترکان تلاش های زیادی را متقبل شدید.

پیر پیران خاطر نشان کرد: حضور شما پیشکسوتان که بسیجی وار قدم در راه مدیریت مصرف برق گذاشته و زمان و انرژی خود را برای فرهنگ سازی به مردم به کار گرفته اید، قابل ستایش و جای تقدیر دارد.

وی با اذعان به اینکه دیدگاهها در مصرف انرژی باید تغییر کند، گفت: برق از گران بهاترین انرژی ها به شمار می آید که با تغییر دیدگاههای مردمی در تمام حوزه های خانگی ،صنعتی ، اداری و ...باید از مصارف بی رویه جلوگیری شود به طور قطع برا تولید یک مگاوات برق در چرخه تولید، انتقال و توزیع هزینه های هنگفتی صورت می گیرد که متاسفانه مشترکین با تمام گوشزدهایی که به آنها شده است اهمیت چندانی قائل نیستند .

پیرپیران ابراز داشت: ما باید نوع نگاه مردم به مصرف راتغییر دهیم و آشکار است که مصرف بی رویه انرژی می تواند اثرات بسیار نا مطلوب اقتصادی و زیست محیطی رابه همراه دارد و از این رو مدیریت بهینه مصرف انرژی نیازمند آگاه سازی است که شما مروجین مدیریت مصرف به خوبی انجام دادید اما متاسفانه این اشکال وجود دارد که پس از گوشزدهای شما به مردم متاسفانه برخی از مشترکین راه پر مصرف بودن را همچنان در پیش گرفته اند و به هیچ وجه متوجه اهمیت انرژی برق نیستند.

وی گفت: در حوزه ادارات نیز ما با تمام تلاشی که برای فرهنگ سازی و کاهش مصرف برق داشته ایم متاسفانه بسیاری از ادارات توجه کافی را نداشته و همچنان به مدیریت مصرف بی توجه هستند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مدیریت مصرف برق تنها در کشور ما اعمال نمی شود بلکه در تمام دنیا تنظیم و تعدیل میزان مصرف از اهمیت چشمگیری برخورد ار است ولی در کشور ما مشترکین بد مصرف هیچ یک از راهکارهای پیشنهادی را برای تغییر الگوی مصرف انجام نمی دهند.

مدیرعامل توزیع برق اصفهان بیان کرد: اگر در شرایط اقتصادی امروز تغییر و اصلاح تعرفه صورت گیرد مردم دچار چالش خواهند شد که این فرایند را مردم با مدیریت مصرف برق می توانند حذف کنند.

وی در پایان از پیشکسوتان خواست همچون گذشته برای آگاه سازی مردم و اعتماد سازی بیشتر به سراغ مشترکین پر مصرف رفته و شرایط موجود را به آنها گوشزده کنند.