مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان گفت: HSE و مدیریت بحران با هوش مصنوعی در هلدینگ پتروپالایش اصفهان به یکدیگر متصل شد.
به گزارش اقتصاد بازار به نقل از روابط عمومی و بین الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، محسن قدیری در نشست سراسری هم‌اندیشی مدیران ارشد و رؤسای HSE صنعت نفت، اظهار کرد: سطح پیچیدگی، فناوری و رشد واحد پالایشی را نشان می‌دهد و سطح پیچیدگی ۱۲.۶ برنامه‌ریزی‌شده برای این پالایشگاه، بالاترین سطح فناوری و پیچیدگی در منطقه خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه با برنامه‌های تهاجمی دستیابی به این هدف را دنبال می‌کنیم، بیان کرد: هم‌اکنون در ظاهر حدود ۴۰۰ پروژه در این واحد پالایشی و زیرمجموعه‌های آن در حال اجراست که این تعداد در عمل بیشتر است.
تأمین صددرصدی آب موردنیاز پالایشگاه اصفهان از پساب
مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان تأکید کرد: با افتتاح یک پروژه ۵۰ هزار مترمکعب ذخیره آب در این پالایشگاه خواهیم داشت و در سال ۱۴۰۳ مقدار مصرف آب پالایشگاه اصفهان ۷۵ درصد کاهش می‌یابد و از ۱۲۰۰ مترمکعب در ساعت به ۳۰۰ مترمکعب در ساعت می‌رسد و بزرگ‌ترین تهدید پروژه‌های ما و پالایشگاه برطرف می‌شود. برای نخستین بار در سال آینده آب شرب را پس از ۴۴ سال از پالایشگاه اصفهان به‌طور کامل قطع کرده و صددرصد آب موردنیاز از پساب تأمین خواهد شد و هم‌اکنون در حال ساخت ۳ برج کولینگ هیبریدی هستیم.
قدیری تصریح کرد: در شرکت سهروردی پالایشگاه اصفهان پروژه RHU به‌عنوان یک ابرپروژه در حال اجراست که در قالب آن ۶ زیرپروژه اجرایی می‌شود و ۴ میلیارد دلار در آن سرمایه‌گذاری شده است.
وی شرکت اکسیر ایرانیان را یکی دیگر از زیرمجموعه‌های این شرکت برشمرد و گفت: پروژه مرتبط با این شرکت تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و روزانه ۳۰ هزار بشکه کروسین را با کاتالیست ایرانی تصفیه خواهیم کرد.
رتبه نخست سوددهی شرکت پالایش نفت اصفهان در بین شرکت‌های بورسی
مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اشاره به اینکه این مجموعه رتبه نخست سوددهی را در میان شرکت‌های بورسی دارد، گفت: سود این مجموعه پالایشی سال گذشته به ۳۵ همت رسیده است.
قدیری تعهد مدیریتی را یکی از عوامل تأثیرگذار در آرامش فکری مدیران و کارکنان اعلام کرد و گفت: در این زمینه برای مدیریت انرژی و ریسک اداره جداگانه تأسیس و اداره نظارت بر مبادلات نفتی ایجاد کردیم و قراردادهای رانتی را برطرف کردیم.
وی با اشاره به اینکه برای پیشبرد اهداف HSE باید همه واحدها همسو با یکدیگر به این سمت حرکت کنند، افزود: نمودار سازمانی هلدینگ پالایشی اصفهان نیز بر این اساس چیده شده است. تمامی پروژه‌های این شرکت دارای RIR بالای ۳۰ درصد هستند و با اجرای پروژه‌های HSE ، بار روانی اجرای پروژه‌ها کاهش می‌یابد.
مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش با تأکید بر اینکه تمامی پروژه‌های این واحد پالایشی داری پشتوانه فکری بوده و هم‌اکنون صد گروه فکری در این پالایشگاه مشغول فعالیت هستند، بیان کرد: در این مسیر باید بدنه سازمان را با خود همراه کنیم که رفع چالش‌هایی شامل فریز شدن کارکنان، عدم عدالت میان نیروهای مختلف، تعدیل مدرک، اسکان کارکنان، توزیع تبعیض آمیز امکانات از جمله اقدام‌ها در این زمینه است.
قدیری افزود: تمایل به تغییر همیشه باید وجود داشته باشد و ما تلاش کردیم این تمایل را در کارکنان ایجاد کنیم و همین امر و رضایتمندی کارکنان از شرایط کار، سبب بهره‌وری بالا و کاهش آمار حوادث می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه نگرش ما امروز به سمت HSE، سلامت کارکنان و مدیریت بحران است، گفت: در این زمینه نموادر سازمانی مدیریت بحران ایجاد کردیم و HSE و مدیریت بحران را با هوش مصنوعی به یکدیگر متصل کردیم و همه دوربین‌های موجود در پالایشگاه اصفهان اصلاح شده و با هوش مصنوعی در ساختمان مدیریت بحران مرکزی، نظارت می‌شود، همچنین سیستم ماشینی برای حضور و تردد افراد در بحران‌ها ایجاد کرده‌ایم.
مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان ساخت زمین آتش استاندارد براساس استانداردهای بین‌المللی و مشخص کردن نقاط کور و تغییر مسیر آب آتش‌نشانی پالایشگاه و بهبود آن را از دیگر اقدام‌های انجام‌شده در پالایشگاه اصفهان برای بهبود وضع HSE در این واحد پالایشی دانست.